Teslimatlarınız için

Teslimat süreçleri Operasyon Birimimiz tarafından yönetilmektedir. Teslimatlarınızla ilgili bilgi almak için Operasyon ekibimize aşağıdaki telefonlardan ulaşabilirsiniz.
İrtibat Tel: 0 536 065 27 67/ 0 262 242 26 27-33-35-38-59

Ekspertiz Kodları

Tramer beyanlarıyla ilgili

Satış esnasındaki ve aracın satışı olduktan sonraki Tramer beyanlarıyla ilgili Borusan Araç İhale’nin veya başka bir kurum ve kuruluşun sorumluluğu yoktur ve bilgiler delil olarak kullanılamamaktadır. Satış olduktan sonra satış esnasındaki Tramer beyanına göre sonradan Tramer bilgilerinde güncellemeler olabilir. Bu kapsamda da Borusan Araç İhale’nin veya başka bir kurum ve kuruluşun sorumluluğu yoktur ve bilgiler delil olarak kullanılamamaktadır. Örnek: “Hasar sorgu sonucu: 1 kaza kaydı. Toplam tutar: 0 TL. 4/18/2017 Çarpma 0 TL” Bu sms örneğindeki gibi 0TL olan hasar kayıtları satış sonrasında kesin olarak değişebilmekte ve güncellenebilmektedir. Özetle 0TL olarak görünen tutar, farklı bir tutar olarak karşınıza gelebilir! Lütfen dikkat ediniz!

Ne kadar öderim?

Satın aldığınız araçlar için toplam ödeyeceğiniz tutarı “Bana Özel” bölümünde “Aldığım Araçlar” butonuna tıklayarak öğrenebilirsiniz.

8 Yaş ve 160.000km'nin üzerinde araç alırken

Memnuniyetiniz bizim için önemli!
8 yaş veya 160.000 kilometrenin üzerinde araç alırken lütfen dikkatli olunuz. Herhangi bir memnuniyetsizlik yaşanması durumunda ceza bedelli araç iptali dışında bir aksiyon alınamamaktadır

Ekspertizle ilgili bunları biliyor musunuz?

Ekspertiz krokisinde mikron ölçümünün yüksek yazılmış olması ne anlama gelir?
Tüm aracın mikron değerlerinin yüksek olduğunu gösterir. Ekspertiz krokisinde mikron ölçümü nereye yazılırsa yazılsın tüm aracın mikron değerinin yüksek olduğunu bilmelisiniz. Örneğin; krokide tavana yazılması, sadece tavanda ölçümün yüksek olması olarak algılanmamalıdır. Ölçüm, tüm araç için geçerlidir. Bu ifade, aracın kaporta parçalarındaki değerlerinde de farklılıklar gösterebileceği anlamına da gelir. Logolu araç satın alırken bu detayı bilmelisiniz!
Logolu araçlarda aracın kaportasında logo varsa boya kontrolü yapılmamaktadır. Ekspertizde sadece değişene bakılmaktadır. Ekspertiz krokisinde ezik çizik işareti varsa;
araçta işlem yapılmalıdır anlamına gelir.Ezik ve çizik yoksa; Araç boyasız onarım yapılabilecek durumda olabilir. Ezik çizik detayı belirtilmeyen durumlarda boyasız pasta cila ile düzeltilebilir. Ancak bu bilgi ekspertiz krokisinde verilmemektedir. Direklerde işlem ne anlama gelir? Direklere yüzey boyası yapıldığı veya hasar niteliğine göre boya altı yoğunlaştırılmış üst katmana boya yapıldığı anlamını ifade eder.

Işıklara dikkat!

Teklif verirken aracın hangi ışıkta satıldığını mutlaka kontrol ediniz!
Kırmızı ışık, aracın “Olduğu Gibi” satılacağını ifade eder. Kırmızı ışıkta satılan araçların motor mekaniği ile ilgili, aracın hareket etmesini engelleyecek durumlar haricinde, satıcı firmanın veya Borusan Araç İhale’nin sorumluluğu bulunmamaktadır. Aracın motor mekanik sorumluluğu tamamen alıcı firmaya aittir. Yeşil ışık, aracın “Garantili” satılacağını ifade eder. Yeşil ışıkta satılan araçlarda noter satışı olsa dahi araç teslimatını takip eden 24 saat içerisinde tüm sorumluluk satıcı firmaya aitir. Aracın motor mekaniğinde meydana gelen 750TL ve üzerindeki maliyetler tamamen satıcı firmaya aittir.

Fatura Kesilir: Özel Matrah Neyi İfade Eder?

Ödeme yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Ödemelerinizi yalnızca firma sahibi hesabından yapabilirsiniz, yetkili kişi hesabından tarafımıza gelen ödemeler iade edilecektir.
Açıklama kısmına plaka yazılması zorunludur.

Bana özel sayfasında neler yapabilirim?

Bu sayfa size özel bilgileri içerir. Aldığınız ya da alacağınız araçlarla ilgili tüm süreci bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Bunun dışında ödeme bilgileri, satış aşamaları, teslimat işlemleri, fatura ve yedek anahtar takibini bu sayfadan yapabilirsiniz.

Aracımı ne zaman/nasıl teslim alabilirim?

Aracınızın noter satış işlemi yapıldıktan sonra teslimat işlemleri gerçekleşmektedir.
Noter satış süreleri için satın aldığınız araçların satıcı beyanlarına dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
Saha dışı araç teslimatlarında, sistemde tanımlı olan mail adresinize gönderilen teslimat tutanağını kimin teslim alacağını belirterek tarafımıza göndermeniz yeterlidir.

Ne kadar komisyon öderim?

Devir işlemlerinde/satış gerçekleşirken nelere dikkat etmeliyim?

Ödemenin şahıs şirketi iseniz firma sahibi tarafından, Anonim ve Ltd şirketi iseniz firma hesabından yapılması gerekir ve aracın satışı, sözleşmeli olduğunuz firma üzerine gerçekleşir.

İhalelerimizle ilgili bunları biliyor musunuz?

Canlı ihalemiz Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri gerçekleşmektedir.
7/24 ihalelerimiz Salı ve Perşembe 12.00-14.00 saatleri arasında gerçekleşmektedir. (Saatler değişkenlik gösterebilir.)
Özel İhaleler haftanın belirli günlerinde yapılmaktadır. Planlandığı durumda bilgilendirmeler yapılmaktadır.
Tüm ihalelerimize online katılabilirsiniz.

Hemen al sisteminden nasıl araç alırım ?

Kaçırdığınız araçları Hemen Al sistemi üzerinden takip edebilirsiniz. Hemen Al fiyatını onayladığınız takdirde istediğiniz araç anında sizin olur.

İhaleden satın aldığım aracı tekrar ihalede satışa çıkarabilir miyim?

İhalelerimizden satın aldığınız aracı 6 ay içinde tekrar ihalede satışa çıkarmak isterseniz satıcı komisyonunuzun yarısı bizden!

Stok finansmanı hakkında merak ettikleriniz

Koçfinans Stok Finansmanı ile kredi kullanımına uygun araçları, ihalelerimizden avantajlı ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz. Önümüzdeki dönemlerde stok finansman portföymüzü genişleterek hizmetinize sunacağız.


 • Nasıl başvururum?

Koçfinans bayii değilseniz, web sitemizde Bana Özel’de “Aldığım Araçlar” sekmesinden Koçfinans üyelik başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuz iş ortağımız Koçfinans’a gider ve Koçfinans başvuru işlemleri tarafınıza ulaşarak limit tanımlama süreci için gerekli evrakları talep eder.
Koçfinans tarafından belirlenen kriterlere uygun olmanız durumunda limit tanımlamanız yapılır. Limit tanımlamanız yapıldıktan sonra Koçfinans stok finansmanı ile ihalelerimizden araç satın alabilirsiniz.
Başvurunuzun değerlendirilmesi ve limitinizin belirlenmesi Koçfinans inisiyatifindedir. Üyelik süreci sırasında Koçfinans’a iletmeniz gereken belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Vergi Levhası
 • Faaliyet Belgesi (son 6 aylık)
 • Ticaret sicil gazetesi/ hazirun cetveli
 • İmza sirküsü,
 • Ortakların kimlik fotokopileri

 • Herhangi bir üyelik ücreti var mıdır?

Evet, Koçfinans bayii olmak ve Koçfinans sistemlerine erişim için üyelik ücreti ödemelisiniz. Bu ücret sadece stok finansmanı kullanımı için değil, aynı zamanda bayinin perakende müşterilerine finansman sunması için de ödemesi gereken genel bir üyelik/bayilik ücretlni kapsar ve Koçfinans tarafından belirlenmektedir.


 • Süreç nasıl işler & limitimi nasıl harcarım?

Bana Özel’de “Aldığım Araçlar” sekmesinden aldığınız aracın azami kasko bedeli tutarında olacak şekilde limitiniz kapsamında kredi ile satın alma talebinizi oluşturabilirsiniz. Talebiniz limitiniz kapsamında otomatik olarak onaylanır. Kalan limitinizi yine Bana Özel’de Aldığım Araçlar sekmesinden takip edebilirsiniz.

Araca rehin konulduktan sonra ödeme Koçfinans tarafından sizin adınıza Borusan Araç İhale hesaplarına, aradından satıcı üyemizin hesaplarına geçer.

KoçFinans tarafından Borusan Araç İhale ihaleleri için günlük para çıkış limiti 10 Milyon TL olarak belirlenmiştir, bu günlük toplam limit dolduktan sonra limitiniz olsa bile bu limiti kullanamayabilirsiniz.


 • Hangi araçlar için kredi kullanabilirim?

10 yaş ve daha genç araçlar, ağır hasarlı ve ticari-hafif ticari araç olmayan tüm araçlar satıcı firmaları onay verdiği takdirde stok finansmanı kapsamındadır.

BDDK kuralları uyarınca 2. el bir araçta kullanılabilecek azami tutar o aracın kasko bedeli kadardır.


 • Kredi kapatma/geri ödeme süreci nasıl işler?

Stok finansmanı kredileri günlük ödeme modeli ile çalışmaktadır. Kredinin açık kaldığı gün sayısı kadar faiz tahakkuk eder. Vade sonunda kredi kapatılmalıdır. Herhangi bir uzatma/öteleme yapılmamaktadır. Aracın satıldığı gün öncelikle kredi ödemesi yapılır. Sonrasında araç üzerindeki rehin kaldırılır.


 • İptal/vazgeçme durumunda ne olur?

İhalelerimizden satın aldığınız bir aracı kredi kullanılmadan önce iptal etmeniz durumunda Borusan Araç İhale sözleşme şartlarında belirtilen iptal cezasını ödemeniz gerekir. Kredi kullandıktan sonra aracı iptal etmeniz durumunda Koçfinans tarafından hesaplanacak kredi kapama tutarını ödemeniz gerekir.


 • Rehin kaldırma süreci nasıl işler?

Satın aldığınız araç için kullandığınız kredinin tümünü vade süresi içerisinde tamamıyla Koçfinans’a masraflar&faiz dahil olarak ödediğinizde, Koçfinans Bayi Finansmanı (BAF) uygulaması üzerinden plaka ya da müşteri numaranız ile vakit kaybetmeden rehini kaldırabilirsiniz.


 • Vade/faiz oranları nedir?

İhalelerimizden araç almak isteyen üyelerimize piyasa koşullarına göre daha rekabetçi ve avantajlı oranlar sunulmaktadır. Detaylar için duyurularımızı takip edebilir veya müşteri temsilciniz ile temasa geçebilirsiniz.

Maksimum vade süresi 90 gündür.


 • Aracımı ne zaman teslim alabilirim?

İhalelerimizden stok finansmanı ile aldığınız aracınızı, ödeme satıcı üyemizin hesaplarına geçtikten ve Koçfinans tarafından rehin konulduktan sonra teslim alabilirsiniz.


Detaylı bilgi için Borusan Araç İhale müşteri temsilciniz veya Koçfinans danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.