Teslimatlarınız için

Teslimat süreçleri Operasyon Birimimiz tarafından yönetilmektedir. Teslimatlarınızla ilgili bilgi almak için Operasyon ekibimize aşağıdaki telefonlardan ulaşabilirsiniz.
İrtibat Tel: 0 536 065 27 67/ 0 262 242 26 27-33-35-38-59

Ekspertiz Kodları

Eski plakalarınızı bize ulaştırdınız mı?

Plaka değişimi taleplerinizde lütfen aracınızın eski plakalarını bize ulaştırınız. Aşağıdaki e-posta, almış olduğunuz aracın satışının hazır olduğunu ancak eski plakayı tarafımıza ulaştırmadığınızı gösterir. E-posta gönderiminin ardından en geç 3 iş günü içinde eski plakaları tarafımıza ulaştırmadığınız takdirde aracın devri eski plaka ile gerçekleştirilecektir.
“Sayın Örnek Otomotiv,
34ZZ 0001 Plakalı Aracınıza ait sorun nedeni aşağıdaki gibidir.
Aracınızın devri Plaka Değişimi talebinize istinaden plakaların tarafımıza ulaşmaması nedeniyle yapılamamıştır. Bu mail bilgilendirmesinden sonraki en geç 3 iş günü içinde plakalar tarafımıza ulaşmadığı takdirde aynı plaka ile aracınızın devri gerçekleşecektir.”

Muayene işlemlerini tamamladınız mı?

Aşağıdaki e-posta, almış olduğunuz aracın satışının hazır olduğunu ancak muayene işlemlerinin sizin tarafınızdan tamamlanması gerektiğini gösterir. E-posta gönderiminin ardından en geç 7 iş günü içinde muayene işlemlerini tamamlamadığınız takdirde açık artırma katılımınız otomatik olarak pasife alınacaktır.
“Sayın Örnek Otomotiv,
34ZZ 0001 Plakalı Aracınıza ait sorun nedeni aşağıdaki gibidir.
Almış olduğunuz aracın muayene işlemleri tarafınıza aittir. Bu mail bilgilendirmesinden sonraki en geç 7 iş günü içinde aracın muayene işlemleri tamamlanmazsa açık artırma katılımınız otomatik olarak pasife alınacaktır.”

Aracınızın direkt satışını almak için

Aşağıdaki e-posta, almış olduğunuz aracın satışının hazır olduğunu ancak satışı almak için Gebze lokasyonumuza gelmeniz gerektiğini gösterir. E-posta gönderiminin ardından en geç 1 iş günü içinde Gebze lokasyonumuza gelmemeniz durumunda, sistemimizde kayıtlı olan alım vekaletnamesine devri gerçekleştirilecektir.
“Sayın Örnek Otomotiv,
34ZZ 0001 Plakalı Aracınıza ait sorun nedeni aşağıdaki gibidir.
Almış olduğunuz aracın devrini Gebze lokasyonuna gelerek alacağınızı belirtmiş bulunmaktasınız. Bu mail bilgilendirmesinden sonraki en geç 1 iş günü içinde Gebze lokasyonumuza gelmemeniz durumunda, sistemimizde kayıtlı olan alım vekaletnamesine devri gerçekleştirilecektir.”

Tramer beyanlarıyla ilgili

Satış esnasındaki ve aracın satışı olduktan sonraki Tramer beyanlarıyla ilgili Borusan Araç İhale’nin veya başka bir kurum ve kuruluşun sorumluluğu yoktur ve bilgiler delil olarak kullanılamamaktadır. Satış olduktan sonra satış esnasındaki Tramer beyanına göre sonradan Tramer bilgilerinde güncellemeler olabilir. Bu kapsamda da Borusan Araç İhale’nin veya başka bir kurum ve kuruluşun sorumluluğu yoktur ve bilgiler delil olarak kullanılamamaktadır. Örnek: “Hasar sorgu sonucu: 1 kaza kaydı. Toplam tutar: 0 TL. 4/18/2017 Çarpma 0 TL” Bu sms örneğindeki gibi 0TL olan hasar kayıtları satış sonrasında kesin olarak değişebilmekte ve güncellenebilmektedir. Özetle 0TL olarak görünen tutar, farklı bir tutar olarak karşınıza gelebilir! Lütfen dikkat ediniz!

Ne kadar öderim?

Satın aldığınız araçlar için toplam ödeyeceğiniz tutarı “Bana Özel” bölümünde “Aldığım Araçlar” butonuna tıklayarak öğrenebilirsiniz.

8 Yaş ve 160.000km'nin üzerinde araç alırken

Memnuniyetiniz bizim için önemli!
8 yaş veya 160.000 kilometrenin üzerinde araç alırken lütfen dikkatli olunuz. Herhangi bir memnuniyetsizlik yaşanması durumunda ceza bedelli araç iptali dışında bir aksiyon alınamamaktadır

Ekspertizle ilgili bunları biliyor musunuz?

Ekspertiz krokisinde mikron ölçümünün yüksek yazılmış olması ne anlama gelir?
Tüm aracın mikron değerlerinin yüksek olduğunu gösterir. Ekspertiz krokisinde mikron ölçümü nereye yazılırsa yazılsın tüm aracın mikron değerinin yüksek olduğunu bilmelisiniz. Örneğin; krokide tavana yazılması, sadece tavanda ölçümün yüksek olması olarak algılanmamalıdır. Ölçüm, tüm araç için geçerlidir. Bu ifade, aracın kaporta parçalarındaki değerlerinde de farklılıklar gösterebileceği anlamına da gelir. Logolu araç satın alırken bu detayı bilmelisiniz!
Logolu araçlarda aracın kaportasında logo varsa boya kontrolü yapılmamaktadır. Ekspertizde sadece değişene bakılmaktadır. Ekspertiz krokisinde ezik çizik işareti varsa;
araçta işlem yapılmalıdır anlamına gelir.Ezik ve çizik yoksa; Araç boyasız onarım yapılabilecek durumda olabilir. Ezik çizik detayı belirtilmeyen durumlarda boyasız pasta cila ile düzeltilebilir. Ancak bu bilgi ekspertiz krokisinde verilmemektedir. Direklerde işlem ne anlama gelir? Direklere yüzey boyası yapıldığı veya hasar niteliğine göre boya altı yoğunlaştırılmış üst katmana boya yapıldığı anlamını ifade eder.

Işıklara dikkat!

Teklif verirken aracın hangi ışıkta satıldığını mutlaka kontrol ediniz!
Kırmızı ışık, aracın “Olduğu Gibi” satılacağını ifade eder. Kırmızı ışıkta satılan araçların motor mekaniği ile ilgili, aracın hareket etmesini engelleyecek durumlar haricinde, satıcı firmanın veya Borusan Araç İhale’nin sorumluluğu bulunmamaktadır. Aracın motor mekanik sorumluluğu tamamen alıcı firmaya aittir. Yeşil ışık, aracın “Garantili” satılacağını ifade eder. Yeşil ışıkta satılan araçlarda noter satışı olsa dahi araç teslimatını takip eden 24 saat içerisinde tüm sorumluluk satıcı firmaya aitir. Aracın motor mekaniğinde meydana gelen 750TL ve üzerindeki maliyetler tamamen satıcı firmaya aittir.

Fatura Kesilir: Özel Matrah Neyi İfade Eder?