Teslimatlarınız için

Teslimat süreçleri Operasyon Birimimiz tarafından yönetilmektedir. Teslimatlarınızla ilgili bilgi almak için Operasyon ekibimize aşağıdaki telefonlardan ulaşabilirsiniz.
İrtibat Tel: 0 536 065 27 67/ 0 262 242 26 27-33-35-38-59

Ekspertiz Kodları

Tramer beyanlarıyla ilgili

Satış esnasındaki ve aracın satışı olduktan sonraki Tramer beyanlarıyla ilgili Borusan Araç İhale’nin veya başka bir kurum ve kuruluşun sorumluluğu yoktur ve bilgiler delil olarak kullanılamamaktadır. Satış olduktan sonra satış esnasındaki Tramer beyanına göre sonradan Tramer bilgilerinde güncellemeler olabilir. Bu kapsamda da Borusan Araç İhale’nin veya başka bir kurum ve kuruluşun sorumluluğu yoktur ve bilgiler delil olarak kullanılamamaktadır. Örnek: “Hasar sorgu sonucu: 1 kaza kaydı. Toplam tutar: 0 TL. 4/18/2017 Çarpma 0 TL” Bu sms örneğindeki gibi 0TL olan hasar kayıtları satış sonrasında kesin olarak değişebilmekte ve güncellenebilmektedir. Özetle 0TL olarak görünen tutar, farklı bir tutar olarak karşınıza gelebilir! Lütfen dikkat ediniz!

Ne kadar öderim?

Satın aldığınız araçlar için toplam ödeyeceğiniz tutarı “Bana Özel” bölümünde “Aldığım Araçlar” butonuna tıklayarak öğrenebilirsiniz.

8 Yaş ve 160.000km'nin üzerinde araç alırken

Memnuniyetiniz bizim için önemli!
8 yaş veya 160.000 kilometrenin üzerinde araç alırken lütfen dikkatli olunuz. Herhangi bir memnuniyetsizlik yaşanması durumunda ceza bedelli araç iptali dışında bir aksiyon alınamamaktadır

Ekspertizle ilgili bunları biliyor musunuz?

Ekspertiz krokisinde mikron ölçümünün yüksek yazılmış olması ne anlama gelir?
Tüm aracın mikron değerlerinin yüksek olduğunu gösterir. Ekspertiz krokisinde mikron ölçümü nereye yazılırsa yazılsın tüm aracın mikron değerinin yüksek olduğunu bilmelisiniz. Örneğin; krokide tavana yazılması, sadece tavanda ölçümün yüksek olması olarak algılanmamalıdır. Ölçüm, tüm araç için geçerlidir. Bu ifade, aracın kaporta parçalarındaki değerlerinde de farklılıklar gösterebileceği anlamına da gelir. Logolu araç satın alırken bu detayı bilmelisiniz!
Logolu araçlarda aracın kaportasında logo varsa boya kontrolü yapılmamaktadır. Ekspertizde sadece değişene bakılmaktadır. Ekspertiz krokisinde ezik çizik işareti varsa;
araçta işlem yapılmalıdır anlamına gelir.Ezik ve çizik yoksa; Araç boyasız onarım yapılabilecek durumda olabilir. Ezik çizik detayı belirtilmeyen durumlarda boyasız pasta cila ile düzeltilebilir. Ancak bu bilgi ekspertiz krokisinde verilmemektedir. Direklerde işlem ne anlama gelir? Direklere yüzey boyası yapıldığı veya hasar niteliğine göre boya altı yoğunlaştırılmış üst katmana boya yapıldığı anlamını ifade eder.

Işıklara dikkat!

Teklif verirken aracın hangi ışıkta satıldığını mutlaka kontrol ediniz!
Kırmızı ışık, aracın “Olduğu Gibi” satılacağını ifade eder. Kırmızı ışıkta satılan araçların motor mekaniği ile ilgili, aracın hareket etmesini engelleyecek durumlar haricinde, satıcı firmanın veya Borusan Araç İhale’nin sorumluluğu bulunmamaktadır. Aracın motor mekanik sorumluluğu tamamen alıcı firmaya aittir. Yeşil ışık, aracın “Garantili” satılacağını ifade eder. Yeşil ışıkta satılan araçlarda noter satışı olsa dahi araç teslimatını takip eden 24 saat içerisinde tüm sorumluluk satıcı firmaya aitir. Aracın motor mekaniğinde meydana gelen 750TL ve üzerindeki maliyetler tamamen satıcı firmaya aittir.

Fatura Kesilir: Özel Matrah Neyi İfade Eder?

Ödeme yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Ödemelerinizi yalnızca firma sahibi hesabından yapabilirsiniz, yetkili kişi hesabından tarafımıza gelen ödemeler iade edilecektir.
Açıklama kısmına plaka yazılması zorunludur.

Bana özel sayfasında neler yapabilirim?

Bu sayfa size özel bilgileri içerir. Aldığınız ya da alacağınız araçlarla ilgili tüm süreci bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Bunun dışında ödeme bilgileri, satış aşamaları, teslimat işlemleri, fatura ve yedek anahtar takibini bu sayfadan yapabilirsiniz.

Aracımı ne zaman/nasıl teslim alabilirim?

Aracınızın noter satış işlemi yapıldıktan sonra teslimat işlemleri gerçekleşmektedir.
Noter satış süreleri için satın aldığınız araçların satıcı beyanlarına dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
Saha dışı araç teslimatlarında, sistemde tanımlı olan mail adresinize gönderilen teslimat tutanağını kimin teslim alacağını belirterek tarafımıza göndermeniz yeterlidir.

Ne kadar komisyon öderim?

Devir işlemlerinde/satış gerçekleşirken nelere dikkat etmeliyim?

Ödemenin şahıs şirketi iseniz firma sahibi tarafından, Anonim ve Ltd şirketi iseniz firma hesabından yapılması gerekir ve aracın satışı, sözleşmeli olduğunuz firma üzerine gerçekleşir.

İhalelerimizle ilgili bunları biliyor musunuz?

Canlı ihalemiz Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri gerçekleşmektedir.
7/24 ihalelerimiz Salı ve Perşembe 12.00-14.00 saatleri arasında gerçekleşmektedir. (Saatler değişkenlik gösterebilir.)
Özel İhaleler haftanın belirli günlerinde yapılmaktadır. Planlandığı durumda bilgilendirmeler yapılmaktadır.
Tüm ihalelerimize online katılabilirsiniz.

Hemen al sisteminden nasıl araç alırım ?

Kaçırdığınız araçları Hemen Al sistemi üzerinden takip edebilirsiniz. Hemen Al fiyatını onayladığınız takdirde istediğiniz araç anında sizin olur.

İhaleden satın aldığım aracı tekrar ihalede satışa çıkarabilir miyim?

İhalelerimizden satın aldığınız aracı 6 ay içinde tekrar ihalede satışa çıkarmak isterseniz satıcı komisyonunuzun yarısı bizden!