Borusan Araç İhale

Borusan Araç İhale yetkin insan kaynakları ve güçlü bir alım – satım ağı ile ikinci el araç sektöründe ihale hizmetleri sunan, bu pazarın gelişip kurumsallaşmasına katkıda bulunan bir şirkettir. Türkiye’nin ilk çok markalı yeniden pazarlama şirketi olarak, kuruluşu 2001 yılında 2. el oto alım satım internet hizmetleri sunan Otomax’a dayanan Borusan Araç İhale, 2015 yılında ikinci el araçlara otomatik fiyatlama yapılan “Borusan 7 / 24 Fiyat”, 2018 yılında ise online açık artırma platformu “Borusan 7 / 24 İhale” hizmetlerini başlatmıştır.

Yetkin insan kaynaklarına ve güçlü bir alım – satım ağına sahip olan Borusan Araç İhale faaliyetlerini geliştirir ve büyürken, Türkiye’de 2. el araç pazarının da gelişmesine ve kurumsallaşmasına büyük katkı yapmaktadır. Yenilikçi teknolojileri kullanarak hizmet yelpazesini sürekli geliştirmektedir.

Borusan Araç İhale, üye bayilerine özel artırmalarla 2.el araç sağlamaktadır. Düzenlenen açık artırmalarda sadece üye galeri ve yetkili satıcılar araç alabilirken herkes araç satabilmektedir. Artırmaya katılan araçlar ağırlıklı olarak filo sahibi şirketler, kiralama şirketleri, finans kuruluşları, sigorta şirketleri, üye galeriler, yetkili satıcılar ve tüketicilerden sağlanmaktadır.

Borusan Araç İhale, sorunsuz devir işlemlerini garanti altına alabilmek için tüm satış işlemlerini kendisi yürütmektedir. Özel Artırma Sistemi’nde 2. el araçlar için ekspertiz, fiyatlandırma, araçların özel artırma seanslarına katılımı için lojistik destek, alıcı satıcı arasındaki alım satım işlemleri için ödeme ve transfer hizmeti verilmektedir. Özel artırmalara sadece 2. el pazarında faaliyet gösteren galerilerin ve yetkili satıcıların katılmasına izin verilerek tüketici katılımının neden olduğu haksız rekabet engellenmektedir.

Borusan Araç İhale hizmetleri marka kısıtlaması uygulamamaktadır. Özel artırmada satılan araçlar Borusan Araç İhale güvencesi ile sunulmaktadır. Düzenlenen özel artırmalara çok sayıda şehirden üye alıcı ve satıcılar katılmaktadır.

Borusan Araç İhale her marka ve her kategoriden otomobil üreticilerinin, bayilerin katılımına açık olduğu gibi, her markaya eşit mesafede duran bağımsız yaklaşımıyla da sektörde fark yaratmaya devam edecektir.

Borusan 7/24 İhale

Borusan 7/24 İhale oto galerilere özel online açık artırma ile ikinci el araç satış platformudur.

Borusan güvencesiyle Türkiye’nin tüm illerinden 2. el araç ticareti yapılmasına, araçların şeffaf bir ortamda yayınlanmasına ve satış işlemlerinin yapılmasına aracılık sağlar.

7/24 İhale platformunu kullanarak araçlarınızı satabilir veya yayında olan araçlara teklif verebilir ve satın alabilirsiniz.

7.500’ün üzerinde Galerinin ve 600’ü aşkın her markadan Yetkili Satıcının dahil olduğu bu platformda araç alıp satmak için vergi levhanızın olması ve vergi levhanızda ya da faaliyet belgenizde "oto alım satım veya rent a car" ibareleri bulunması yeterlidir.

Borusan Grubu

Borusan Grubu’nun temel stratejisi, Türkiye ekonomisine katma değer yaratmaya devam ederken, yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirmeye odaklı, ufku dünya pazarlarına açık bir vizyon üzerine kurulu.

2019 yılında 75. Kuruluş yıldönümünü kutlayan Borusan Grubu, başta Türkiye olmak üzere dünyanın farklı pazarlarında çelik, distribütörlük, lojistik ve enerji sektörlerinde istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

Borusan Grubu’nun bu başarısının ardında güçlü bir kurumsal iş kültürü yatıyor. Borusan müşterisinin ve pazarın ihtiyacını anlamaya ve ona yönelik yaratıcı, farklı ve ekonomik çözümler geliştirmeye tutku derecesinde bağlılıkla çalışıyor. Risk almaktan çekinmeksizin hızlı ve esnek aksiyon geliştirme becerisiyle faaliyet gösterdiği pazarları şekillendirecek yenilikçi ürün, hizmet ve iş modelleri sunuyor.

Bu çerçevede Borusan, kurum içi girişimcilik, inovasyon, uluslararası pazarlarda aktif rekabet stratejisi ve topluma, ekonomiye ve çevreye maksimum fayda sağlama misyonuyla fark yaratan çalışmalara imza atıyor.

Uluslararası Başarı

Borusan Grubu’nun, dünyanın dört bir yanındaki güçlü şirketler ile uluslararası ortaklıkları bulunuyor. Grup, dünyanın önde gelen çelik şirketi ArcelorMittal, aynı şekilde dünyanın önde gelen endüstri şirketi SalzgitterMannesmann, otomotiv devi BMW AG ve Almanya’nın üçüncü büyük enerji şirketi EnBW AG gibi dev şirketler ile başarılı ortaklıklar yürütüyor.

Daha İyi Yarınlar İçin Çalışmak

Borusan Grubu faaliyet gösterdiği her sektörde sürdürülebilirlik ve çevre duyarlığı konularında bir öncülük misyonu olduğunu inanıyor. Üzerinde yaşadığımız gezegendeki doğal kaynakların sınırsız olmadığı bilinciyle, kaynakları verimli kullanarak, geleceği tüketmeden yaşam kalitesini arttırmayı hedefliyor.

Borusan Türkiye’de gelişip büyüyen bir iş grubu olarak, eğitim, kültür- sanat ve toplumsal eşitlik alanlarında kalıcı sosyal sorumluluk projelerine imza atmayı sürdürüyor.

Eğitim alanında Kurucu ve Onursal Başkanı merhum Asım Kocabıyık tarafından 1992 yılında kurulan Borusan Kocabıyık Vakfı yaptırdığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’na devrettiği okullar, bu okulların her türlü ihtiyacına yönelik katkılar ve maddi olanağı kısıtlı olan başarılı öğrencilere sağladığı burslar vermeyi sürdürüyor.

Kültür ve sanat alanında, 1997 yılında etkinliklerine başlayan Borusan Sanat, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Borusan Quartet, Borusan Müzik Evi ve Borusan Çocuk Korosu ile müzik alanındaki etkinliklerini kesintisiz olarak sürdürüyor. Aynı şekilde Holding merkezi olan Perili Köşk, 2010 yılından itibaren Borusan Contemporary çatısı altında çağdaş sanat eserlerine ev sahipliği yapıyor.

Öte yandan Birleşmiş Milletler Kadının Güçlendirilmesi İlkeleri’nin (UN WEP) ilk imzacılarından olan Borusan Grubu toplumsal cinsiyet eşitliği alanında da önemli projelere imza atıyor. Annemin İşi Benim Geleceğim projesi ve Mikrofinans Şubeleriyle kadının güçlenmesi ve iş hayatında eşit imkanlara kavuşması için çalışıyor.

(www.borusan.com.tr)

Misyonumuz

İkinci el otomobil sektöründe müşteri odaklı, pazarını tanıyan, teknolojide lider, güvenilir, verimli, her markaya eşit mesafede duran bağımsız yaklaşımıyla müşterilerine karlı ve şeffaf bir ticaret ortamı sunarak öncülüğünü koruyan ve sürekli gelişen bir şirket olmaktır.

Vizyonumuz

İkinci el araç yeniden pazarlama alanında lider, inovatif ve ilk tercih edilen şirket olmaktır.

Değerlerimiz

  • Başarı odaklı olmak
  • Müşteri odaklı olmak
  • İnovatif olmak
  • Kendini adamış ve sorumlu olmak
  • Teknoloji odaklı olmak

Turuncu Etik

Borusanlıların uyması gereken iş etiği kuralları Borusan Grubu Etik Kurulu tarafından belirlenmiştir. Borusan Grubu çalışanları bu çerçevede etik kurallara uyma ve uyulması konusunda yönlendirici olma sorumluluğunu üstlenirler.

“Turuncu Etik Hattı” bu sorumluluğun bir parçası olarak oluşturuldu. Borusan çalışanları, kendi davranışları veya çevresindeki Borusan çalışanlarının davranışları hakkında danışma veya bilgilendirme amacı ile bu hattı kullanabilirler. Borusan Grubu şirketleri ve çalışanları ile ilgili etik kurallara uyum konusundaki tüm bilgilendirmelerin bu hat üzerinden yapılması beklenir. Her türlü soru ve bilgilendirme Etik Kurulu tarafından cevaplanır.

Etik kuralların ihlal edildiğine dair şikâyet ve bildirimleri soruşturmak ve çözüm geliştirmek Borusan Holding Etik Kurul’un sorumluluğu altındadır. Etik Kurulu, Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı'na bağlı olarak çalışır ve incelemeler Borusan Holding Denetim Departmanı tarafından yürütülür. Borusan Grubu çalışanlarının veya üçüncü şahısların Etik Kurulu’na bildirimleri saklı tutulur. Bu sürecin yönetiminde, KPMG ile çalışılmaktadır. İnceleme ve soruşturma çalışmaları bağımsız uzmanlar tarafından gizlilik içinde yürütülür.

Sorular ve bildirimler için aşağıdaki kanallardan Borusan Holding Etik Kurulu’na iletebilirsiniz:

  • E-posta: turuncuetik@borusan.com
  • Telefon: (+90) 850 281 6393
  • Website: www.turuncuetik.com